POLACY ROZBICI PRZEZ BEZLITOSNYCH CZECHÓW2017-07-28
IFF Flickr
Za nami drugi mecz Reprezentacji Polski na turnieju The World Games 2017. W swoim drugim meczu biało-czerwoni rywalizowali z Czechami, którzy podobnie jak my podczas pierwszego dnia turnieju przegrali z Reprezentacją Finlandii.

Apetyty kibiców polskiego zespołu były duże, bowiem w meczu z Mistrzami Finlandii zespół Polski pokazał się z bardzo dobrej strony i po cichu można było liczyć na sprawienie niespodzianki w meczu z teoretycznie najsłabszymi z TOP 4 Czechami.
Nadzieje na sprawienie niespodzianki zostały szybko rozwiane przez Czechów, ponieważ już w 4 minucie gry na tablicy wyników widniał wynik 0:2 dla naszych rywali. Z upływem czasu przewaga naszych południowych sąsiadów zwiększała się, którą udokumentowali strzeleniem kolejnych bramek w 5, 10 i 14 minucie gry. Kolejnym złym momentem dla naszego zespołu była kara 5 minutowa dla Filipa Łukaszewskiego, który dość ostro potraktował w starciu przy bandzie jednego z Czechów. Gra w przewadze została błyskawicznie wykorzystana i już po 20 sekundach Czesi zaaplikowali nam 6 bramkę.
Kolejne bramki grając 5 na 4, Czechy zdobyły kolejno w 16 oraz 17 minucie. Najradośniejsza chwila dla naszej drużyny w tym meczu miała miejsce w 18 minucie, kiedy Polacy wyszli z kontratakiem, a Maciej Sieńko wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali i skierował piłeczkę do siatki.  Co ciekawe był to pierwszy celny strzał na bramkę strzeżoną przez Radovana Michajlovica. Czesi podrażnieni utratą bramki odpowiedzieli kolejno w 22, 24, 26 minucie gry, a na tablicy wyników po drugiej tercji widniał wynik 1:11.
W trzeciej odsłonie meczu Czesi zaczęli grać mniej ofensywnie, ustawiając się nieco głębiej w obronie, a nasi zawodnicy zaczęli dochodzić do coraz klarowniejszych sytuacji strzeleckich. Mimo to licznik bramek strzelonych przez biało-czerwonych zatrzymał się na jednym trafieniu. Jedyna bramka w tercji tercji padła w 41 minucie gry. Na nasze nieszczęście było to trafienie dla Czechów, które ustaliło wyniki meczu na 1:12
Najlepszym zawodnikiem Reprezentacji Polaków wybrany został Michał Sieńko.

Po porażkach w fazie grupowej z Finlandią i Czechami na naszą reprezentację czeka zespół USA, z którym to zmierzymy się w walce o V miejsce w turnieju unihokeja w ramach The World Games 2017. Ten mecz już jutro (tj. 29 lipca) o godz. 20:00.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

W pierwszym meczu dzisiejszego dnia Szwedzi pokonali USA 20:0. O godzinie 20:00 Reprezentacja Trzech Koron rozegra jeszcze jedno spotkanie, a ich rywalami będzie drużyna Szwajcarii. Ten mecz zadecyduje o tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie i tym samym trafi na teoretycznie słabszego rywala w półfinale.

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 5225900