MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET: POLSKA W ĆWIERĆFINALE! PODSUMOWANIE PIĄTEGO DNIA2017-12-05
Piąty dzień Mistrzostw Świata to zmagania o ćwierćfinały oraz o miejsca 13-16. Biało-Czerwone w pięknym stylu pokonały Estonię i w ćwierćfinale zagrają z Reprezentacją Czech. Zapraszamy do przeczytania podsumowania.

W dzisiejszym podsumowaniu opiszemy tylko, ten mecz co nas najbardziej interesował dzisiejszego dnia, a więc pojedynek Polski i Estonii. Pierwszy gwizdek Czeskich sędziów zabrzmiał równo o godzinie 10:00. Na pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu długo jednak czekać nie musieliśmy, ponieważ już w 3 minucie Polki przeprowadziły dobrą akcję, która zakończyła się niefortunną interwencją jednej z Estonek, która skierowała piłeczkę do własnej bramki w taki oto sposób Biało-Czerwone objęły prowadzenie. 36 sekund później Estonki przeprowadziły szybką akcję, po której byliśmy świadkami bardzo ładnej bramki, Reti Vaart nie dała najmniejszych szans Marioli Szarmach i wyrównała stan meczu na (1-1). Na tym jednak emocje w pierwszej tercji się nie zakończyły, Estonki miały swoje okazję by objąć prowadzenie w tym meczu, lecz w naszej bramce dobrze spisywała się Szarmach. Biało-Czerwone również miały okazję do zdobycia bramki, lecz niestety nie udawało się pokonać bramkarki, aż do samej końcówki tercji, wówczas ładną i szybką akcję przeprowadziły Plechan - Szelzchen - Krzywak i ponownie Plechan i popularny (Mors) wyprowadził Biało-Czerwone na prowadzenie. Wynikiem 2-1 zakończyła się również pierwsza odsłona spotkania.

Druga tercja rozpoczęła się od ładnej akcji doświadczonej Eli Piotrowskiej. Kolejna dobrą akcję ponownie przeprowadziły Polki, a konkretnie Justyna Krzywak, która sama popędziła z naszej połowy w stronę Estońskiej bramki, by tuż przed bramką piłeczkę skierować do Agaty Plechan, ta jednak zdołała oddać strzał, lecz nie sprawił on najmniejszych problemów bramkarce i nadal prowadziliśmy tylko 2-1. W 23 minucie w końcu się udało strzelić trzecią bramkę, wówczas dobrze z obrony piłeczkę podała Małgorzata Pazio do Elżbiety Piotrowskiej, a ta bez przyjmowania uderzyła piłeczkę, która znalazła drogę do bramki (3-1). Kolejną czwartą bramkę w tym meczu zdobyła Justyna Krzywak, która w ładnej akcji wyszła sam na sam z bramkarką i już prawie leżąc na parkiecie w ostatniej chwili zdołała uderzyć piłeczkę i umieścić piłeczkę w bramce (4-1). Warto dodać, że ta akcja została przeprowadzona gdy Polki grały w osłabieniu. Takim tez o to wynikiem 4-1 zakończyła się druga tercja i podopieczne trenerów Bertilssona - Ludwichowskiego były 20 minut od awansu do najlepszej ósemki Świata.

Ostatnia tercja to dalej bardzo dobra gra i z minuty na minute Biało-Czerwone były już w ćwierćfinale. Wynik jednak uległ jeszcze zmianie, a mianowicie dwa razy. W 58 minucie meczu ponownie na listę strzelców wpisała się Justyna Krzywak, dla której była to siódma bramka na tych Mistrzostwach (5-1).  Wynik meczu ustaliła w 59 minucie Ela Piotrowska, która po podaniu od naszej bramkarki Marioli Szarmach umieściła piłeczkę w bramce 6-1. Minute później Biało-Czerwone mogły cieszyć się już z awansu do najlepszej ósemki Świata. Najlepszą zawodniczką  w dzisiejszym meczu w Naszej Reprezentacji została wybrana Elżbieta Piotrowska, dla której są to ostatnie Mistrzostwa Świata. W dniu jutrzejszym Biało-Czerwone o godzinie 19:00 zmierza się w meczu ćwierćfinałowym z Reprezentacją Czech.