Z Niechanowa do światowej elity. Wywiad z Agnieszką Kozanecką, zawodniczką Linköping IBK.2018-01-03
Wieloletnia reprezentantka Polski, na co dzień grająca w najlepszej zawodowej lidze unihokeja kobiet w Europie — Agnieszka Kozanecka opowiedziała nam m.in. o początkach sportowej kariery, kulisach swojego transferu do Linköping IBK oraz niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata. Zapraszamy, warto!


 Jak to się stało, że wybrałaś właśnie unihokej? Podejrzewam, że było to jakieś dziesięć lat temu. Nie ciągnęło Cię bardziej do np. piłki ręcznej albo koszykówki

Mam na swoim koncie skromne epizody związane z wieloma sportami i zawsze aktywność fizyczna w różnym wydaniu towarzyszyła mi w życiu. Kilka lat temu dostałam propozycję gry w ekstraligowej drużynie fustalu, a podczas studiów na Poznańskim AWFie jeden z wykładowców notorycznie nakłaniał mnie do gry w przyuczelnianej drużynie piłki ręcznej. Jednak zawsze to właśnie unihokej sprawiał mi najwięcej radości i za nic nie zamieniłabym tego sportu na inny.

Zawsze chciałaś grać w defensywie? Siłą rzeczy masz mniej okazji do strzelenie bramki, zawsze "bardziej widoczne" są błędy obrońców. Był to Twój świadomy wybór, czy może decyzja konkretnego trenera i tak już zostało?

Nie od początku byłam obrończynią. Będąc juniorką, grałam najbardziej wysuniętą zawodniczkę. Uważam jednak, że styl mojej gry i cechy charakteru idealnie sprawdzają się w grze obrońcy i nieuchronnym był fakt zmiany pozycji.

więcej do przeczytania na portalu SPORT PLUS - tutaj >>>POLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 6671881