Polish Cup 2018: Podsumowanie drugiego dnia turnieju2018-02-03
foto: Miłosz Baer / Patryk Kaczmarek (florbalki.pl)
W sobotę 3 lutego rozegrano mecze drugiego dnia zmagań w prestiżowym turnieju dla młodzieżowych drużyn Narodowych Polish Cup. Zapraszamy do przeczytania podsumowania tego co działo się na naszych parkietach w drugim i zarazem przed ostatnim dniu turnieju.
Polish_Cup_2018_top

Nasze podsumowanie dnia zaczynamy od spotkania Czechy - Polska, które rozegrane zostało w Nowym Tomyślu. Kibice w tym meczu zobaczyli co prawda tylko dwie bramki, niestety nie były to trafienia dla Biało-Czerwonych. Jedyne bramki w tym meczu padły w pierwszej tercji, a mianowicie w 9 i 13 minucie spotkania. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i mimo to, że na tak zwanym papierku lepsze były Czeszki, Biało-Czerwone spisały się na "piątkę" mimo niekorzystnego wyniku. Podopieczne trenerów Tomasza Bogdańskiego i Przemysława Wójcikowskiego w tym spotkaniu pokazały się z bardzo dobrej strony i śmiało można powiedzieć, że w niektórych fragmentach nie było widać tego, że Czeszki nalezą do "TOP 4 światowego unihokeja". Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza bramkarka Magdalena Michaliszyn. Co się nie udało w meczu, udało się w rzutach karnych Polki w tym fragmencie gry okazały się lepsze wygrywając 1-0 bo bramce Joanny Szelzchen. Najlepszą zawodniczką w naszej Reprezentacji została bramkarka Magdalena Michaliszyn. Na sam koniec warto dodać, że w tym meczu Polki miały "siódmego zawodnika" w postaci kibiców, którzy przez całe spotkanie bardzo głośno wspierali nasz zespół.Pomeczowy wywiad z Reprezentantką Polski Aleksandrą Krajewską, przeprowadził nasz redaktor Patryk KaczmarekZdjęcie użytkownika florbalki.pl - portal z pasją.


foto: Miłosz Baer (florbalki.pl) / więcej zdjęć z meczu >>

TUTAJ

Seria rzutów karnych:Drugie spotkanie Reprezentacja Polski rozegrała w Rakoniewicach, a rywalem były Słowaczki. Dwie pierwsze tercje na remis, czyli po 40 minutach gry co rzadko się zdarza w unihokeju wynik na tablicy świetlnej widniał 0-0. Pierwsza bramka w meczu padła dopiero w trzeciej tercji, a mianowicie w 47 minucie, a na listę strzelców wpisała się Martyna Sumisławska, która dała chwilę radości dla zgromadzonych kibiców na trybunach. Niestety, kto myślał, że spotkanie ułoży się po myśli naszej drużyny po końcowej syrenie miał prawo czuć się rozczarowany. Końcówka spotkania należała do Słowaczek, które najpierw w 57 minucie doprowadziły do wyrównania, by minutę później wyjść na prowadzenie (2-1) i nie oddać go do samego końca. Ku zaskoczeniu wszystkich Biało-Czerwone schodziły z parkietu jako pokonane. W serii rzutów karnych również lepsze okazały się Słowaczki, które wygrały 2-1. Tym samy Słowaczki zgromadziły pierwsze punkty w tym turnieju, co spowodowało, że Reprezentacja Polski straciła dobre trzecie miejsce po drugim dniu.


Polish_Cup_2018_top

W pozostałych spotkaniach Reprezentacja Szwajcarii pokonała Słowację 8-3. Spotkanie rozegrane zostało w Zbąszyniu. Norwegia mimo starań okazała się słabsza od Reprezentacji Czech. Czeszki wygrały spotkanie 7-2 i tym samym w dniu jutrzejszym powalczą o zwycięstwo w całym turnieju.

Ostatnie spotkanie w naszym podsumowaniu to pojedynek Szwajcarii i Niemiec w Nowym Tomyślu. Faworytem zdecydowanie Szwajcaria i nie było inaczej. Od samego początku spotkania bardzo dobra gra Szwajcarek. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 7-0 dla Helwetek. W rzutach karnych loteria. Sporo niewykorzystanych karnych, lecz kolejny raz zwycięsko wyszły Szwajcarki, które wygrały skromnie 1-0.
Polish_Cup_2018_top

Zdjęcie użytkownika florbalki.pl - portal z pasją.

foto: Patryk Kaczmarek (florbalki.pl) / Więcej zdjęć z meczu >>TUTAJ<<

Po dwóch dniach na prowadzeniu Reprezentacja Szwajcarii, która zgromadziła 11 punktów, na drugim miejscu druga ekipa z "TOP 4" czyli Czechy z dorobkiem 9 punktów. Trzecie miejsce ostatnie na podium na tą chwile przypada Norwegii, która zgromadziła na swoim koncie 6 punktów. Czwarte miejsce i odbicie się od dna tabeli dzięki zwycięstwu nad Polską przypada Słowacji, która ma na tą chwile 4 punkty. Piąte miejsce dla Polek, które również mają 4 punkty na swoim koncie. Ostatnie miejsce przypada Reprezentacji Niemiec, która w 4 meczach zgromadziła 1 punkt.

Reprezentacja Polski ma jeszcze szanse na zajęcie trzeciego miejsca, a co się musi stać.  Polska musi pokonać Reprezentacje Norwegi w doliczonym czasie gry i w rzutach karnych i liczyć na to, że Słowacja przegra swój mecz z Reprezentacją Niemiec.


Już jutro zapraszamy na ostatni mecz na żywo na naszym portalu, a będzie to spotkanie z Nowego Tomyśla Niemcy - Słowacja. Początek spotkania o godzinie 10:00

PatrykPOLECAMY

florbalki.pl - portal z pasją odwiedzin: 6671776