Polish Cup 2018: Podsumowanie trzeciego i zarazem ostatniego dnia turnieju2018-02-04
13.Polish Cup już za nami. W dniu dzisiejszym (4 lutego) rozegrano ostatnie mecze. W najciekawszym spotkaniu Szwajcaria pokonała Czechy. Biało-Czerwone niestety nie sprostały Reprezentacji Norwegii , natomiast Niemki pokonały Słowację. Zapraszamy do podsumowania ostatniego dnia turnieju.

• Nowy Tomyśl
Początek spotkania Niemcy - Słowacja bardzo dobry. Kibice już w pierwszej minucie oglądali dwie bramki. Jako pierwsze z gola cieszyły się Słowaczki. Natomiast kilka sekund później szybka odpowiedź Niemek. W szesnastej minucie sędziowie nałożyli karę dla zawodniczki Niemiec. W samej końcówce pierwszej tercji sędziowie nałożyli drugą karę w tym meczu, lecz tym razem dla Reprezentantki Słowacki. Wynikiem 1-1 zakończyła się pierwsza tercja. Drugą tercję lepiej rozpoczęły Niemki, które dwukrotnie oddały groźne strzały, by wy dwudziestej czwartej minucie wyjść na prowadzenie. Końcówka spotkanie również należała do Niemek, które zdobyły jeszcze dwie bramki. Po czterdziestu minutach 4-1 dla Niemiec. Trzecia ostatnia tercja to zdecydowanie przewaga Słowaczek, które zdołały strzelić dwie bramki. Niestety na wyrównanie Słowaczkom nie starczyło już sił i to Niemki mogły cieszyć się z pierwszego i jedynego zwycięstwa. Natomiast w serii rzutów karnych lepsze okazały się Słowaczki.
Reprezentacja Słowacji zajęła ostatecznie czwarte miejsce, natomiast Reprezentacja Niemiec piąte.
Zdjęcie użytkownika florbalki.pl - portal z pasją.
Więcej zdjęć z meczu >>TUTAJ<<

Polish_Cup_2018_top

• Zbąszyń
Właśnie w Zbąszyniu rozgrywane było spotkani, które najbardziej nas interesuje, a więc Polska - Norwegia. Norweżki bardzo dobrze weszły w spotkanie. Już w trzeciej minucie meczu, piłeczka ugrzęzła w naszej bramce. W osiemnastej minucie za sprawą Anny Osmali Biało-Czerwone doprowadziły do wyrównania i remisem 1-1 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Na początku drugiej tercji, niestety Biało-Czerwone straciły drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu. W samej końcówce za sprawą Patrycji Hliwy Biało-Czerwone doprowadziły do wyrównania. Po czterdziestu minutach gry ponownie na tablicy świetlnej był remis tylko, że 2-2. Niestety i początek trzeciej tercji nie był dobry w naszym wykonaniu, kolejny raz w tym spotkaniu na samym początku tracimy bramkę. W połowie trzeciej odsłony podopieczne trenerów Tomasza Bogdańskiego i Przemysława Wójcikowskiego straciły kolejną bramkę i w tym momencie Norweżki prowadziły już różnicą dwóch bramek. W pięćdziesiątej drugiej minucie Polski wykorzystały liczebną przewagę i zmniejszyły straty do jednej bramki, a na listę strzelców wpisała się Weronika Grądzka.  Całe spotkanie zakończyło się wygraną Norwegii 4-3. W rzutach karnych lepsze okazały się Polki.
Norwegia ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu, Polki kończą turniej na piątym.

• Rakoniewice
Najciekawsze spotkanie ostatniego dnia, czyli pojedynek dwóch drużyn z (TOP 4) Czechy - Szwajcaria. Lepiej w spotkanie weszły Szwajcarki, które już w drugiej minucie objęły prowadzenie. W dziesiątej minucie udało się pokonać po raz drugi bramkarkę. Na odpowiedź Czeszek nie musieliśmy czekać zbyt długo, kilka sekund później Sedlackova strzeliła pierwszą bramkę w tym meczu dla swojej drużyny. Szwajcarki jeszcze w tej tercji zdołały strzelić kolejną bramkę, by po pierwszej tercji prowadzić już 3-1. W drugiej odsłonie kibice zobaczyli trzy bramki, jedna dla Czeszek i dwie dla Szwajcarek. Po dwóch tercjach 5-2. Trzecią odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły Czeszki, które w czterdziestej czwartej minucie zmniejszyły straty do dwóch bramek (5-3.). Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szwajcarek 7-4. Rzuty karne dla Czeszek.
Pierwsze miejsce dla Szwajcarii drugie dla Czech.